Redfox Homeschool

Самоорганізація на дистанційному навчанні.

03 Бер 2021
«Я хвилююся, що моя дитина не зможе самоорганізуватися у процесі навчання» – неодноразово ми чули від батьків.
image
«Я хвилююся, що моя дитина не зможе самоорганізуватися у процесі навчання» – неодноразово ми чули від батьків. 💭
 
Безсумнівно, навчаючись у традиційній школі дитина має постійний графік навчального процесу, який відрізняється лише різноманітністю і кількістю уроків у день. Навчання у школі починається з 8:00 або з 9:00 ранку, тривалість уроку – 45 хвилин, однакові по часу перерви та завжди схожий процес проведення уроку вчителем.
 
Чималий плюс дистанційного навчання – це індивідуальне навчання. Ви можете самостійно вибудувати навчальний план дитини на день.
 
Дистанційна школа «Redfox homeschool» 🦊 підготувала декілька порад, як організувати дистанційне навчання для дитини:
1️⃣ Встановіть режим дня (ранковий підйом, сніданок, важливі справи, навчання, додаткові заняття і тд.). Навчання може починатися із зручної для дитини години: зранку або в обід, з перервою на додаткові заняття, секції та гуртки.
2️⃣ Слідкуйте за розкладом уроків в особистому кабінеті. Проплануйте, які уроки треба вивчити насамперед, а які залишити на потім, так, щоб кожному з уроків було присвячено максимум 40 хвилин часу, а між предметами залиште 20 хвилин для відпочинку. Фахівці запевняють, що дитині потребується від 7 до 14 днів, щоб звикнути до самоорганізації, і контролювати її вже буде не потрібно, а тільки допомагати при потребі.
3️⃣ Організуйте робоче місце. Все необхідне для навчання повинно бути в зоні доступності руки, при цьому мобільний телефон та інші гаджети, які не потрібні в процесі навчання, радимо забрати з робочої зони.
4️⃣ Кожен день обговорюйте з дитиною результати навчального дня – що вийшло або поки не вийшло, шукайте разом відповідь на невирішене питання.
5️⃣ При кожному успіху школяра не забувайте про похвалу – висловлюйте радість, захоплення, повагу до досягнень дитини, так як це мотивує її прагнення до нових знань.
6️⃣ Вносіть в кожен навчальний день різноманітність: запишіть дитину в гурток або віддайте у секцію по інтересам, проводьте увечері час разом, організовуйте прогулянки на свіжому повітрі, спробуйте разом щось нове.
7️⃣ Зберігайте спокій, адекватне і позитивне ставлення до навчання. Емоційний стан дитини безпосередньо залежить від стану дорослих.
 
Отже, щоб дитина досягла самоорганізації їй потрібен час, допомога та приклад дорослого.