Поради від "Redfox Homeschool": Що робити, щоб постава у дитини була правильною?

29 Бер 2021
Ділимося корисним відео з ютуба «5 простих вправ для постави» від каналу «Супердети».
image

  Постава або звична поза у дітей формується в ранньому дитинстві і супроводжує їх протягом усього життя. Як відомо, правильна постава є однією зі складових здоров'я людини і її викривлення може сформувати в дитини комплекси і невпевненість у собі.

  Погана постава утруднює дихання і кровообіг, а хороша – зберігає їх у нормі. При поганій поставі знижуються окисні процеси в організмі, через це людина скоріше втомлюється, у неї знижується концентрація уваги. Нарешті, неправильна постава може стати причиною короткозорості, сколіозу (викривлення хребта), остеохондрозу.

  Регулярні заняття лікувальною фізкультурою і спортом призводять до того, що треноване тіло саме починає диктувати організму, в якому положенні йому комфортніше. Спочатку батькам потрібно слідкувати за тим, як сидить і стоїть їхня дитина. Необхідно постійно поправляти дитину, якщо вона сутулиться, кособочиться, кладе ногу на ногу або підгинає ноги під час сидіння. Час від часу просіть дитину встати до стіни, притискаючи до неї п’яти, литки, стегна, лопатки і потилицю, трохи піднявши підборіддя. Хребет у такому положенні випрямлений, але природний поперековий вигин при цьому зберігається.

 Плечі розвернуті, лопатки зближені, живіт втягнутий, сідниці напружені. Це анатомічно правильна поза. Достатньо постояти так пару хвилин, щоб тіло запам’ятало положення.

 Для дітей шкідлива занадто м’яка постіль. Матрац повинен бути рівним, жорстким, краще ортопедичним, подушка – невеликою, низькою. Довжина спального місця повинна бути такою, щоб можна було витягнути ноги. Дитині, яка вже має викривлення хребта, потрібно спати на матраці, під який кладуть лист товстої фанери.

  Майже третину свого життя ми проводимо уві сні, тому необхідно потурбуватися про те, аби хребет почував себе комфортно і міг відпочити від денних навантажень, а відпочивати йому краще на жорсткому матраці.

   Наступний крок – правильно облаштоване робоче місце за письмовим столом і правильна поза дитини.

Рекомендації: 

▪️сидіти потрібно так, щоб ноги, спина, руки мали опору;

▪️висота стільця має дорівнювати довжині гомілки;

▪️висота стола повинна бути на 2-3 см вище ліктя опущеної руки під час сидіння;

▪️якщо ноги дитини під час сидіння не дістають до підлоги, потрібно використовувати маленьку лавицю, яка дозволить тазостегновим та колінним суглобам бути зігнутими під прямим кутом;

▪️спина у сидячому положенні повинна впритул торкатися спинки стільця, зберігаючи поперековий згин;

▪️відстань від книги до очей має дорівнювати 40 см, не більше і не менше, а щоб голову не схиляти, підручник необхідно поставити на підставку.

Що корисно для правильної постави: 

▪️плавати;

▪️робити вправи у вертикальній площині: вставати до стіни в анатомічно правильній позі, потім почергово відводити руки і ноги у сторону, підніматися на носки, присідати, притиснувшись спиною до стіни;

▪️ходити по кімнаті, поклавши різні предмети на голову (як африканки): кубики, подушечки, наповнені крупою, сіллю або піском. Ходити при цьому на носках, напівзігнутих ногах, можна присідати;

▪️робити вправи на координацію рухів: «ластівку», стійку на одній нозі, ходити по колоді;

▪️займатися верховою їздою;

▪️їздити на велосипеді з високо піднятим кермом.

  Ділимося корисним відео з ютуба «5 простих вправ для постави» від каналу «Супердети».

 
 «Redfox Homeschool» бажає Вам приємного перегляду!